Papież: jestem głęboko zasmucony zamachem w Manchesterze

Ojciec Święty Franciszek jest „głęboko zasmucony” z powodu „barbarzyńskiego ataku” terrorystycznego w Manchesterze – napisał w depeszy kondolencyjnej wystosowanej dziś w imieniu papieża watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

W rozpowszechnionym przez Watykan telegramie kardynał Parolin podkreślił, że papież „wyraża płynącą z serca solidarność ze wszystkimi, którzy zostali dotknięci przez ten bezsensowny atak przemocy”.

Sekretarz stanu dodał, że papież Franciszek modli się za ekipy niosące pomoc i zapewnia swą modlitewną bliskość z rannymi i ofiarami.

„Pamiętając szczególnie o dzieciach i młodych ludziach, którzy stracili życie i opłakujących ich rodzinach, papież Franciszek prosi o Boże błogosławieństwo pokoju, wyzdrowienia i siły dla narodu” – dodał kardynał Parolin.

Co najmniej 22 osoby zginęły, a 59 zostało rannych w zamachu bombowym, do którego doszło w poniedziałek wieczorem przed halą sportowo-koncertową w Manchesterze. Wybuch jest traktowany przez brytyjską policję jako atak terrorystyczny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl