Ks. abp Gądecki po zamachu w Manchesterze prosi o modlitwę za Wlk. Brytanię

Proszę ludzi dobrej woli w mojej ojczyźnie o modlitwę za Zjednoczone Królestwo pogrążone w żałobie – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki po zamachu w Manchesterze w kondolencjach przesłanych ambasadorowi Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathanowi Knottowi.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański ks. abp Gądecki zapewnił w imieniu Kościoła katolickiego w Polsce „o duchowej bliskości z poszkodowanymi w zamachu i ich rodzinami”.

„Swoją modlitwą obejmuję zwłaszcza tych, którzy – w tak nagły, niespodziewany i okrutny sposób – stracili życie, prosząc dla nich o pokój wieczny” – napisał przewodniczący KEP.

„Ufam, że dzięki działaniu odpowiednich służb zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności tragedii, a poszkodowanym zostanie udzielona właściwa pomoc medyczna, psychologiczna i duchowa” – podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP zaapelował też do „wszystkich ludzi dobrej woli” w Polsce „o modlitwę w intencji Zjednoczonego Królestwa pogrążonego w żałobie”.

W poniedziałkowym wybuchu w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, tuż po zakończeniu koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande, zginęły co najmniej 22 osoby, w tym dzieci, a 59 ludzi zostało rannych. Wybuch jest traktowany przez brytyjską policję jako atak terrorystyczny. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj