Prezydent złożył kondolencje królowej Elżbiecie II po zamachu terrorystycznym

Proszę przyjąć wyrazy głębokiego współczucia z powodu ataku terrorystycznego w Manchester Arena, wśród którego niewinnych ofiar są również dzieci – napisał dziś prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do brytyjskiej królowej Elżbiety II.

„Zarówno ja, jak i moi Rodacy, jesteśmy wstrząśnięci tą wiadomością. Ten akt przemocy budzi w nas wszystkich jednoznaczny sprzeciw oraz rodzi poczucie solidarności z poszkodowanymi i ich bliskimi. W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym pragnę zapewnić, że w tych bolesnych chwilach łączymy się z Brytyjczykami naszymi myślami i modlitwą” – napisał prezydent RP.

Andrzej Duda podkreślił, że terroryzm jest śmiertelnym wyzwaniem rzuconym naszej cywilizacji.

„Musimy razem stanąć w obronie europejskich wartości – wolności i bezpieczeństwa naszych obywateli. Do tego niezbędna jest polityczna odpowiedzialność, determinacja i odwaga. Ufam, że jej nie zabraknie i wspólnie odeprzemy falę terroryzmu, który jest źródłem jednego z najpoważniejszych kryzysów, jaki dotyka dziś nasz świat” – zaznaczył prezydent.

Brytyjska policja poinformowała we wtorek rano, że do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu terrorystycznego, do którego doszło w poniedziałek wieczorem przed halą widowiskową w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, po koncercie amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande. Według dotychczasowych danych 59 osób zostało hospitalizowanych. Brytyjska policja podała, że zamachowiec zginął w wybuchu. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj