B. Szydło: Rosja nie wykazuje woli współpracy ws. katastrofy smoleńskiej

Strona rosyjska nie wykazuje żadnej dobrej woli przy współpracy ws. katastrofy smoleńskiej – oceniła wicepremier Beata Szydło, odnosząc się do spotkania szefa MSZ Jacka Czaputowicza z ambasadorem Rosji. „Trzymam za ministra Czaputowicza kciuki i mam nadzieję, że jakiś postęp nastąpi” – dodała.

Szef MSZ Jacek Czaputowicz na środowym spotkaniu z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem oświadczył, że nie widzi podstaw do dalszego przetrzymywania przez stronę rosyjską wraku samolotu rządowego, który rozbił się pod Smoleńskiem i oczekuje jego zwrotu – poinformował resort dyplomacji.

Beata Szydło w czwartkowej rozmowie z TVP Info oceniła, że strona rosyjska nie wykazuje żadnej dobrej woli przy współpracy ws. katastrofy smoleńskiej.

„Ale trzymam za pana ministra Czaputowicza kciuki i mam nadzieję, że jakiś postęp nastąpi” – dodała.

Wicepremier odniosła się również do aktywności polskiej dyplomacji na arenie międzynarodowej.

„Ofensywa rządu trwa i bardzo dobrze” – mówiła Beata Szydło.

Jak dodała, od początku tej kadencji rząd polski prowadzi politykę zagraniczną, która – jak zaznaczyła – ma pokazywać bardzo jasno, że Polska jest państwem, które chce mieć taką samą pozycję i takie samo zdanie na arenie międzynarodowej jak każde inne państwo.

„Chcemy być partnerem, natomiast nie zgadzamy się oczywiście na taką politykę, która ma w jakikolwiek sposób uderzać w nasze interesy. Jest to rzecz naturalna i tak robią wszystkie państwa” – podkreśliła wicepremier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl