Warszawa: weterani rywalizują w konkursie strzeleckim

W garnizonie w Warszawie-Wesołej weterani wojskowych misji zagranicznych rywalizują dziś w konkursie strzeleckim. Część z nich walczy o puchar ministra obrony narodowej, a poszkodowani w misjach rywalizują w zawodach pod patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Poza konkursami strzeleckimi w Wojskowej Akademii Technicznej odbędzie się dziś konferencja naukowa pt. „Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość misji pokojowych”.

Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, podkreśla, że zawody wpisują się w uroczystość Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, który będzie obchodzony w niedzielę.

– W dniu dzisiejszym rozpoczęły się imprezy cyklu centralnych obchodów Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa i równolegle na strzelnicy Pierwszej Brygady Pancernej w Warszawie-Wesołej odbywa się strzelanie weteranów poszkodowanych z broni długiej i strzelanie wszystkich weteranów z broni krótkiej, wraz z pokazami sprzętu, punktami nauczania pierwszej pomocy i innymi atrakcjami. Równolegle odbywa się konferencja naukowa Wojskowej Akademii Technicznej, której współorganizatorami są: dowództwo operacyjne i Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Będzie również mały piknik dla weteranów – informuje Tomasz Kloc.

Jutro podczas centralnych obchodów w Warszawie w katedrze polowej Wojska Polskiego sprawowana będzie Msza św. w intencji weteranów i ich rodzin, pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Guzdka, biskupa polowego Wojska Polskiego.

W planie są także m.in. uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz piknik weterana z pokazami sprzętu i wyposażenia wojskowego. W uroczystościach wezmą udział m.in. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl