fot. Monika Bilska

Nowenna przed 30. rocznicą powstania Radia Maryja

W samo południe w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęła się nowenna przed 30. rocznicą powstania Radia Maryja. 9-miesięczne nabożeństwo zainaugurowano 6 marca br. W każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się kolejna część nabożeństwa.

8 grudnia Radio Maryja będzie świętować 30-lecie powstania. Chcąc przygotować się do tego wyjątkowego wydarzenia, przed miesiącem (6 marca) w toruńskim sanktuarium rozpoczęła się 9-miesięczna nowenna dziękczynna do Matki Bożej. [czytaj więcej] 

– Dziękujemy Ci za te 30 lat, za natchnienie, by podjąć się tego dzieła, które wydawało się wtedy niewyobrażalne, niemożliwe – powiedział podczas pierwszej części nowenny o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Nabożeństwo – jak podkreślił – jest także przebłaganiem Maryi za bluźnierstwa, których wobec Niej dopuszczają się ludzie.

– Przychodzimy do Ciebie, Maryjo, Pierwsza Chrześcijanko, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, nasza Matko. Chcemy czynić to, o co nas prosisz. Chcemy wynagradzać w pierwszą sobotę, Twoją sobotę, za wszystkie zniewagi, jakich doznajesz od ludzi pogubionych, zwiedzionych przez złego – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Radio Maryja wybierając dzień pierwszej soboty każdego miesiąca na czas nowenny przygotowującej do 30. rocznicy inauguracji swojej działalności, daje świadectwo, że zawierza się Maryi. Dziś w pierwszą sobotę kwietnia kolejne spotkanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz. 12.00 i będzie transmitowane na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

TV Trwam  News

drukuj