fot. Monika Bilska

Rozpoczęła się nowenna dziękczynna za Radio Maryja

W sobotę rozpoczęła się dziewięciomiesięczna nowenna dziękczynna za Radio Maryja. Modlitewna inicjatywa połączona jest z wynagradzaniem Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zniewag, których doświadcza także w naszej Ojczyźnie.

W tym roku, 8 grudnia, przypada 30-lecie Radia Maryja. Do tego wydarzenia ma nas przygotować dziewięciomiesięczna nowenna.

– Dziękujemy Ci za te 30 lat, za natchnienie, by podjąć się tego dzieła, które wydawało się wtedy niewyobrażalne, niemożliwe, żeby przekroczyć próg nadziei. Wbrew wszelkiej nadziei powstało, bo Ty działałaś i działasz przez ludzi, przez swoje dzieci – mówił w medytacji podczas pierwszej nowenny o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Nowenna jest także przeproszeniem za wszystkie bluźnierstwa, których dopuszczają się ludzie wobec Matki Bożej.

– Przychodzimy do Ciebie, Maryjo – Pierwsza Chrześcijanko, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, nasza Matko. Chcemy czynić to, o co nas prosisz. Chcemy wynagradzać w pierwszą sobotę, Twoją sobotę, za wszystkie zniewagi, jakich doznajesz od ludzi pogubionych, zwiedzionych przez Złego – akcentował redemptorysta.

W czasie każdej nowenny Rodzina Radia Maryja będzie słuchała słów, które do jej członków wypowiedział św. Jan Paweł II. W sobotę wierni wysłuchali słów Papieża z 23 marca 1994 r.

„Cenny wkład Radia Maryja w dzieło Nowej Ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości” – mówił wówczas św. Jan Paweł II.

Nowenna będzie odprawiana w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w każdą pierwszą sobotę miesiąca, od godz. 12.00 do 13.00. W modlitwie można uczestniczyć również duchowo, łącząc się z sanktuarium za pośrednictwem transmisji w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, a także w internecie.

TV Trwam News

drukuj