fot. https://twitter.com/Zortrax_3D

Zakończył się nabór wniosków do programu „Laboratoria Przyszłości”

Ministerstwo Edukacji i Nauki zakończyło nabór wniosków w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Celem tej inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. STEAM obejmujących naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę.

Dzięki programowi w przyszłym roku szkolnym do prawie 100 proc. samorządowych szkół podstawowych trafią nowoczesne urządzenia, m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i wiele innych.

Rzecznik prasowy ministerstwa edukacji, Anna Ostrowska, przypomniała, że na ten cel w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zostanie przeznaczona kwota prawie 1 mld złotych.

Już 700 mln złotych trafiło bezpośrednio do samorządów. Szkoły, które otrzymały środki, mogą kupować wyposażenie na podstawie katalogu, który znajduje się na stronie programu „Laboratoria Przyszłości”. Warto przypomnieć, że maksymalna wysokość wsparcia dla szkoły uzależniona jest od liczby uczniów i wynosi odpowiednio 30 tys. złotych w szkołach do 100 uczniów, 60 tys. złotych w szkołach do 200 uczniów i 70 tys. złotych w szkołach do 234 uczniów. Jeśli liczba uczniów wynosi co najmniej 235, to kwota wsparcia na każdego ucznia w szkole wynosi 300 złotych – poinformowała rzecznik resortu edukacji.

Łącznie z tej inicjatywy skorzysta ponad 3 miliony dzieci uczących się w niemal 15 tysiącach publicznych szkół. Jednocześnie trwają prace nad umożliwieniem dostępu do programu szkołom prywatnym.

Kolejna edycja programu ma zostać uruchomiona na początku przyszłego roku.

RIRM

drukuj