fot. PAP/Radek Pietruszka

Blisko miliard złotych wydano na sprzęt elektroniczny dla szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości 

Na program Laboratoria Przyszłości wydano już blisko miliard złotych. Dzięki temu do szkół trafia nowoczesny sprzęt elektroniczny.

Do udziału w programie w ciągu trzech miesięcy zwróciło się blisko 100 proc. placówek samorządowych, tj. 12 tysięcy szkół, w których uczy się łącznie 3 miliony dzieci.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1481628663892357125

Pełnomocnik ministra edukacji ds. transformacji cyfrowej, Justyna Orłowska, zwróciła uwagę, że program okazał się sukcesem. W tym kontekście przypomniała, że rząd PO-PSL przez trzy lata realizował program Cyfrowa Polska, który dotarł do 1,4 proc. szkół.

Justyna Orłowska zapowiedziała, że w najbliższej przyszłości resort edukacji planuje rozszerzenie wsparcia na placówki niepubliczne oraz zagraniczne.

– Obiecujemy w imieniu Ministerstwa Edukacji i Nauki, ministra Przemysława Czarnka, że nie poprzestaniemy na unowocześnianiu polskiej edukacji, polskich szkół. Będziemy dalej to realizować. Dlaczego to jest tak bardzo ważne? Szanowni Państwo, Laboratoria Przyszłości mają za zadanie przygotowywać nas, naszą młodzież to realizacji, do podnoszenia kompetencji przyszłości, czyli przygotowania do tych zawodów, których tak naprawdę my dzisiaj nie znamy, a już musimy się do nich przygotowywać. Los Polski, los naszego kraju zależy od tego, jak polska szkoła będzie przygotowywała do tych kompetencji przyszłości, zawodów przyszłości – zaznaczyła Justyna Orłowska.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1481645718603386880

Program Laboratoria Przyszłości jest realizowany w ramach Polskiego Ładu. Szkoły, które otrzymały środki, mogą zakupić wyposażenie w postaci m.in. drukarek 3D, mikrokontrolerów, sprzętu do nagrywania audio i video oraz lutownic z akcesoriami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl