fot. https://twitter.com/Zortrax_3D

Do końca września konsultacje ws. Laboratoriów Przyszłości

Trwają konsultacje w sprawie programu Laboratoria Przyszłości. W ich ramach można zgłaszać propozycje nowoczesnego sprzętu, który trafi do szkół podstawowych w całym kraju. Rząd przeznaczy 1 miliard złotych na inwestycje w unowocześnienie polskiej edukacji.

Drukarki 3D, mikrokontrolery i roboty – w sumie 150 propozycji zawiera obecnie katalog nowoczesnego sprzętu, który ma trafić do szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Katalog nie jest zamknięty. Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło konsultacje, które potrwają do 30 września. Do zgłaszania propozycji sprzętów zachęciła Justyna Orłowska, pełnomocnik premiera do spraw GovTech, oraz pełnomocnik ministra edukacji i nauki do spraw transformacji cyfrowej.

– Mamy nadzieję, że nie tylko uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale także wszyscy miłośnicy edukacji sektora EduTech zgłoszą swoje propozycje i lista nie poprzestanie na 150 pozycjach, ale będzie ich więcej. Na stronie gov.pl/laboratoria https://www.gov.pl/web/laboratoria  znajdą Państwo informacje. Zapraszamy do dzielenia się opiniami – powiedziała Justyna Orłowska.

Wsparcie finansowe na zakup sprzętu będzie przyznawane w zależności od wielkości szkół. Najmniejsze (do 100 uczniów) mogą otrzymać do 30 tys. zł. W przypadku szkół od 235 uczniów – 300 zł na ucznia.

RIRM

drukuj