Władze Warszawy zablokowały patriotyczny koncert

Władze Warszawy nie zgodziły się, aby patriotyczny koncert „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę” odbył się na placu zamkowym lub na Krakowskim Przedmieściu. Ostatecznie odbędzie się on na Warszawskim Grochowie, na placu Szembeka przy parafii Najczystszego Serca Maryi.

Blisko miesiąc trwały formalności związane z organizacją patriotycznego koncertu na Starym Mieście w Warszawie. Poszczególne urzędy i wydziały administracyjne rzucały kolejne kłody pod nogi organizatorów [czyt. więcej], wymagając coraz to nowych dokumentów i pozwoleń. Gdy już pojawiała się zgoda na zgromadzenie publiczne, nie wydawano zgody na ustawienie sceny i nagłośnienia.

Kilka godzin przed planowanym koncertem na Placu Zamkowym ma pojawić się prezydent Bronisław Komorowski. Z tego powodu od organizatorów żądano zgody na koncert od Biura Ochrony Rządu oraz  kancelarii prezydenta.  Odrzucono ostatecznie cztery propozycje miejsc na Placu Zamkowym oraz na Krakowskim Przedmieściu. Decyzje zostały wydane w ostatnim momencie, blokując właściwie możliwość odwołania się od nich.

– Myślę, że nie będziemy w tej chwili walczyć o to, że zgodnie z prawem powinniśmy mieć wszystkie możliwe zgody i powinniśmy być na placu Zamkowym lub na Krakowskim Przedmieściu. Lepiej ustąpić, lepiej zrobić to na spokojnie, a swoje powinniśmy po prostu wiedzieć i mówić, w jaki sposób władze miasta stołecznego Warszawy podchodzą do nas i do naszej inicjatywy – komentuje sytuację Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości.

Koncert, który jest wyrazem wdzięczności dla Polaków za walkę o miejsce na multipleksie dla TV Trwam, a także możliwością okazania solidarności z Polakami mieszkającymi na Ukrainie, mimo wszystko się odbędzie – 3 maja. Nowa lokalizacja to Parafia pw. Najczystszego Serca Maryi na Warszawskim Grochowie, przy ulicy Chłopickiego 2 na placu Szembeka.

Według planu, w czasie koncertu wystąpią: Maciej Wróblewski, zespół Wawele, zespół Zayazd, Narodowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie i folklorystyczny zespół Podolski Kwiat z Koziatynia na Ukrainie.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl