fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Ostatni dzwonek na złożenie PIT-u

To już ostatni dzwonek na złożenie PIT-u. Dokument możemy wysłać pocztą, wypełnić przez internet lub przynieść osobiście do urzędu skarbowego. Rozliczenie podatkowe składamy w miejscu, gdzie mieszkamy. Nie musi to być adres naszego zameldowania. Ostateczny termin upływa w czwartek o północy.

Kiedyś z wypełnieniem zeznania podatkowego jeździliśmy do księgowych czy biur rachunkowych dziś coraz więcej osób wypełnia PIT-y samemu. Warto pamiętać o odliczeniach, jakie nam przysługują.

– To są odliczenia np. ulgi rehabilitacyjnej, możemy ją podzielić na odliczenia limitowane i nielimitowane, również w dalszym ciągu możemy korzystać z ulgi na zaciągnięte kredyty hipoteczne – tłumaczy Barbara Dębowska z Urzędu Skarbowego Poznań Winogrady.

Tegoroczną nowością jest możliwość skorzystania ze wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, czyli tak zwanego PFR-u.

– Logując się na portal podatkowy, możemy pobrać wstępnie przygotowane zeznanie podatkowe przez administrację. Można taki dokument w dowolny sposób redagować, zmieniać, modyfikować – wyjaśnia Małgorzata Spychała z Izby Skarbowej w Poznaniu.

Rozliczenie podatkowe powinniśmy przesłać do urzędu skarbowego właściwego do miejsca zamieszkania. Nie musi to być miejsce, które podatnik ma wpisane w dowodzie osobistym. „W tym tygodniu mamy przedłużone godziny pracy- wszystkie urzędy w Polsce będą pracowały 29 i 30 kwietnia do godziny 18:00” – informuje Barbara Dębowska.

Na koniec apelujemy o przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. Aby wesprzeć Fundację Nasza Przyszłość wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2014 wypełnić odpowiednią rubrykę wpisując numer KRS 0000091141.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj