Władze Warszawy utrudniają organizację koncertu patriotycznego

Władze Warszawy utrudniają organizację koncertu patriotycznego, który ma się odbyć 3 maja pod hasłem: „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”.

Koncert jest wyrazem wdzięczności dla Polaków za solidarną walkę o miejsce na multipleksie dla TV Trwam, a także formą wyrażenia solidarności z Polakami mieszkającymi na Ukrainie.

Koncert organizuje komitet na czele z Parlamentarnym Zespołem ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Władze stolicy do tej pory nie wydały jednak zgody na postawienie sceny. Propozycje dwóch poprzednich lokalizacji odrzuciły.

Poseł PiS-u Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, podkreślił, że zgromadzenie jest legalne – wydało na nie zgodę Biuro Zarządzania Kryzysowego.

– Mamy zgodę na zgromadzenie publiczne od godziny 13 do godziny 17 na Placu Zamkowym w Warszawie. Żadna instytucja państwowa nie ma prawa, zgodnie z obowiązującymi ustawami, nam w tym przeszkadzać. Mam nadzieje, że osoby, które są za to odpowiedzialne pójdą po rozum do głowy i nie będą nie tylko przeszkadzać, ale zgodnie z tym, co jest ich obowiązkiem (a obowiązkiem wszystkich urzędników jest pomagać obywatelom) udzielą stosownej pomocy i wydadzą wszystkie zgody – powiedział Andrzej Jaworski.

Koncert będą transmitować Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM

POLECAMY:

Aktualności Dnia z udziałem o. Piotra Dettlaffa CSsR i posła Andrzeja Jaworskiego [posłuchaj]

Artykuł pt. „Koncert patriotyczny w Warszawie” [zobacz]

drukuj