fot. https://www.facebook.com/zespolslask

„Narodziła się nam Dobroć” – koncert zespołu „Śląsk” w podziękowaniu dla Rodziny Radia Maryja

W podziękowaniu dla całej Rodziny Radia Maryja w Operze i w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbył się we wtorek koncert zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Jego partnerem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Transmisję przeprowadziły TV Trwam i Radio Maryja.

W Operze i w Filharmonii Podlaskiej i Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku wystąpił dziś Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z koncertem „Narodziła się nam Dobroć”. Pokazywał on piękno polskiej tradycji i historii. Partnerem wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

– Chcieliśmy podziękować za to, co Rodzina Radia Maryja, ci dobrzy ludzie, którym Radio Maryja i TV Trwam towarzyszą, czyni dla tego dzieła. Bardzo dziękujemy za waszą miłość, za waszą solidarność,  za wsparcie – podkreślał o. Grzegorz Moj CSsR posługujący w Radiu Maryja i TV Trwam.

W czasie koncertu mogliśmy usłyszeć kolędy wpisane w wielowiekową tradycję obchodów Bożego Narodzenia. Koncert pozwolił nam na nowo przeżyć tajemnicę wcielenia Syna Bożego – mówił ks. bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy białostocki.

– To jest dla nas wyzwaniem i zaproszeniem, aby wierzyć, aby żyć nadzieją, że zrodzona Dobroć, Bóg-Miłość to jest najwyższa wartość, to jest coś, co pozwala nam w tej ziemskości sięgać Nieba – wskazał duchowny.

Jak podkreślał z kolei ks. bp Tadeusz Bronakowski, kolędy uczą nas miłości do Pana Jezusa, ale też do naszej ojczyzny.

W chwilach trudnych Polacy śpiewając kolędy myśleli nie tylko o Panu Bogu, ale myśleli o swojej ojczyźnie. Dlatego z całego serca dziękuję, że uczycie nas prawdziwej miłości do Pana Jezusa. Życzę nam wszystkim, abyśmy nauczyli się także prawdziwej miłości do Radia Maryja i Telewizji Trwam – zwrócił uwagę biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej.

Podczas koncertu nie zabrakło autorskich kompozycji Stanisława Hadyny. Na długo w pamięci słuchaczy koncertu pozostanie patriotyczny wydźwięk „Poloneza-Kolędy”. Uczestnicy mogli również podziwiać wspaniałe układy taneczne: „Trojaka”, „Kujawiaka-Oberka”, „Krakowiaka” czy też „Poloneza-Mazura”. Całość programu była ubarwiona podhalańskimi gawędami Hanny Nowobilskiej, które wprowadziły widzów i słuchaczy w niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat.

Za to wspaniałe wydarzenie podziękował Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki.

– Dziękuję całej Rodzinie Radia Maryja i wszystkim mieszkańcom za ten wspaniały koncert – mówił.

Rodzinie Radia Maryja podziękował także o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– W ten sposób chcemy się łączyć z wszystkimi, którzy nas widzą, słyszą i wszystkim życzyć Bożego błogosławieństwa na cały 2022 rok i na wszystkie lata. Bożego błogosławieństwa życzymy wszystkim i za wszystko Wam dziękujemy. Wszystkim cierpiącym, samotnym, chorym, dzieciom, młodzieży. Wszystkim. Wierzącym i tym, którzy gdzieś się pogubili. Wszystkim życzymy, żebyśmy doświadczyli Bożej Miłości – podkreślał dyrektor Radia Maryja.

Miłość ta pozwoli przywrócić w naszej Ojczyźnie jedność, której tak bardzo brakuje.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl