Przeważająca część Polski w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, wschodnia oraz krańce północne znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż, którego centrum znad Niemiec przemieści się nad Ziemię Lubuską.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w górach początkowo miejscami zachmurzenie duże. Rano gdzieniegdzie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9 st. do 12 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na północnym wschodzie i wschodnim Pomorzu wiatr początkowo z kierunków zachodnich umiarkowany, miejscami porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe, miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. W rejonach mgieł możliwy wzrost zachmurzenia z niskich chmur warstwowych do całkowitego. Temperatura minimalna od 0 st. na wschodzie do 3 st. na zachodzie. We wschodniej połowie kraju przygruntowe przymrozki od -5 st. do -1 st., w zachodniej tylko miejscami -1 st. Nad samym morzem temperatura minimalna od 3 st. do 5 st. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek zachmurzenie małe. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonach mgieł może utrzymywać się zachmurzenie duże z niskich chmur warstwowych. Temperatura maksymalna od 10 st. na północy do 13 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, na ogół północno-zachodni. W nocy pogodnie. W drugiej połowie nocy miejscami mgła. Temperatura minimalna 2 st., przy gruncie możliwy spadek temperatury do -1 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj