fot. pixabay.com

Środa z opadami – od śniegu po deszcz

Miejscami popada dziś śnieg, deszcz ze śniegiem, a w południowej części kraju także deszcz. Jak powiedziała synoptyk IMGW, Dorota Pacocha, najwyższa temperatura spodziewana jest na Podkarpaciu. Tam wzrośnie do 8 stopni Celsjusza.

Środa zapowiada się kolejnym dniem z zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami. Rozpogodzenia możliwe będą tylko lokalnie na północnym wschodzie.

Miejscami popada śnieg, deszcz ze śniegiem, a w południowej części kraju także deszcz.

„W Sudetach kolejny przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 5 cm” – przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak podała synoptyk IMGW, temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 0 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do 3 stopni w centrum. Najwyższe wartości spodziewane są na Podkarpaciu – do 8 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jeszcze nadal porywisty. Na północy te porywy do 65 km/h, a nad morzem do 75 km/h. Powieje z zachodu.

W nocy ze środy na czwartek w południowej połowie kraju zachmurzenie będzie całkowite z niewielkimi przejaśnieniami. Na północy ma być nieco pogodniej.

Nadal miejscami popada śnieg, deszcz ze śniegiem, a na południu kraju także deszcz.

„Miejscami będzie występowało oblodzenie dróg i chodników” – ostrzegła Dorota Pacocha.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 8 stopni Celsjusza na północy, minus 3 stopnie w centrum, do plus 2 stopni Celsjusza na południu.

„Wiatr będzie już spokojniejszy, bo słaby, z kierunków zmieniających się. Jedynie nad morzem umiarkowany, północno-zachodni i zachodni” – powiedziała synoptyk IMGW.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl