Przypadek eboli potwierdzono w Szkocji

Szkocki rząd poinformował w poniedziałek, że u osoby, która poprzedniego dnia powróciła z Sierra Leone, potwierdzono zarażenie ebolą. Osoba ta przebywa w izolatce w szpitalu w Glasgow.

BBC informuje, powołując się na bliżej niesprecyzowane źródła, że jest to pracownica służby zdrowia, która przyleciała przez Casablankę na Heathrow, a stamtąd do Glasgow.

Do szpitala przyjęto ją w poniedziałek rano. Według BBC chora ma jak najszybciej zostać przetransportowana do Londynu, gdzie zostanie objęta ścisłą izolacją.

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ebola zabiła już ponad 7,8 tys. ludzi na ponad 20 tys. przypadków zachorowań w trzech krajach najbardziej dotkniętych chorobą – Sierra Leone, Liberii i Gwinei.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl