fot. PAP

Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i południowa będzie w zasięgu wyżów znad Atlantyku i Bałkanów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem ciepłego niżu, którego ośrodek znajdzie się nad Morzem Białym. Nad północny zachód kraju nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem chłodnym. Pozostaniemy w tej samej ciepłej i suchej masie powietrza, jedynie nad krańce północno-zachodnie, przed frontem, zacznie napływać wilgotne powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadało. W piątek na południowym wschodzie kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego, na Wybrzeżu słabe opady deszczu.

Temp. maks. od 16 st. na Suwalszczyźnie, około 19 st. w centrum, do 22 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach, Mazurach, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 3 st. w Małopolsce, od 5 do 6 st. na północy i wschodzie, od 9 do 10 st. na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W sobotę na zachodzie i północy zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 12 do 14 st. na krańcach północnych, ok. 18 st. w centrum, od 19 do 21 st. na południu.

Wiatr słaby, z kierunków południowych. W Warszawie w piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PAP

drukuj