fot. PAP

PiS chce informacji ws. LOT-u

PiS chce niejawnego posiedzenia komisji skarbu ws. sytuacji LOT-u. Tematem obrad ma być odpowiedź Komisji Europejskiej na zaproponowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa i kierownictwo PLL LOT plan restrukturyzacji spółki – poinformował Dawid Jackiewicz.

Dodał, że w ostatnich dniach do parlamentarzystów PiS dotarły doniesienia, iż „plan restrukturyzacji LOT-u został bardzo mocno skrytykowany” przez Komisję Europejską.

– Chcemy wiedzieć, jak wygląda na dzień dzisiejszy korespondencja pomiędzy ministerstwem Skarbu Państwa a Komisją Europejską w sprawie naszego narodowego przewoźnika. To skandaliczna sytuacja, w której urzędnicy ministerstwa i KE mają wiedzę o przyszłości naszego przewoźnika LOT-u, a my parlamentarzyści takiej informacji jesteśmy pozbawieni. Domagamy się niejawnej komisji po to, żeby nie było żadnych przeszkód w pokazaniu, przedstawieniu posłom tych informacji – powiedział Dawid Jackiewicz.

Również w czwartek wiceminister skarbu Rafał Baniak przedstawił posłom informację na temat sytuacji PLL LOT. Jak podał, spółka za 2013 r. poprawiła wynik finansowy z działalności podstawowej i znacząco zmniejszyła stratę rok do roku. Dodał, że dokładne dane będą znane po audycie, czyli na przełomie marca i kwietnia.

RIRM

drukuj