Drugi dzień Kongresu PiS

Dziś w Sosnowcu odbędzie się drugi dzień Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania,które potrwa do jutra, politycy największej partii opozycyjnej będą debatowali nad programem: „Nasza Ojczyzna, nasza Przyszłość”.

Zmieniony zostanie statut ugrupowania. Najważniejsze zmiany dotyczyć będą skrócenia kadencji władz. Zostaną przeprowadzone także wybory do zarządu. PiS w ubiegłym, jak i tym roku, zorganizowało cykl debat pod hasłem „Alternatywa”, na których zostały zaprezentowane propozycje gospodarcze, społeczne czy zdrowotne.

„PiS wie jak rządzić Polską, aby była krajem solidarnym, żeby była praca i godziwa emerytura, a polskie rodziny otrzymały wsparcie” – stwierdziła wiceprezes tego ugrupowania poseł Beata Szydło. To wszystko znajdzie się w wystąpieniach ekspertów.

– Mam nadzieję, że podczas spotkań z ekspertami, w czasie panelu – w  którym będą uczestniczyli również delegaci na kongres – pojawią się nowe propozycje i wnioski. Będziemy chcieli zawrzeć je w naszym programie. Jesteśmy ugrupowaniem, którego naczelną zasadą jest słuchanie ludzi. Chcemy, żeby program, który przygotowujemy był na trudne czasy, by pokonywał kryzys, ale jednocześnie by był programem akceptowanym przez społeczeństwo. Tego pod rządami PO brakuje. Brakuje dyskusji, brakuje dialogu –  powiedziała pos. Beata Szydło.

Kongres PiS zakończy Msza św. w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl