fot. PAP

Konwencja PO i „Wkurzone Miasteczko”

W Chorzowie odbędzie się konwencja PO. Polityków partii rządzącej przywitają związkowcy. Zaplanowali happening pod hasłem „Wkurzonego Miasteczka”.

Według zapowiedzi członkowie partii Donalda Tuska dokonają zmiany swojego statutu. Umożliwi to bezpośrednie wybory szefa Platformy. Na razie chęć ubiegania się o fotel przewodniczącego partii zgłosili premier Donald Tusk i Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości.

Kongres odbywa się w momencie kiedy PiS – od dłuższego czasu – prowadzi w sondażach wyborczych nad PO. Rośnie oburzenie wobec rządu PO – PSL. Widoczne jest to na Śląsku. PO na konwencji przywitają związkowcy. Organizują oni happening pod hasłem „Wkurzonego Miasteczka”.

Manifestacja ma upływać w prześmiewczej atmosferze. Nie zabraknie w nim „atrakcji kulinarnych z zupą szczawiową i kompotem z mirabelek”. Oprócz tego goście miasteczka mają mieć możliwość wpisania się do Wielkiej Księgi Podziękowań. Mamy za co dziękować – mówi Kazimierz Kimso Przewodniczący zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”.

– Możemy podziękować za 12-miesieczny okres rozliczeniowy, za to ze nie będziemy mieli płacone za godziny nadliczbowe, ze możemy pracować aż do śmierci – do 67 roku życia, za wspaniałą ustawę śmieciową – która spowodowała, ze będziemy musieli wielokrotnie więcej płacić za śmieci. Także za szereg innych rzeczy, budowanie dróg które kosztują najwięcej na świecie i inne „udane” przedsięwzięcia ze strony rządzących – powiedział Kazimierz Kimso.

Z kolei na niedzielę swoją konwencję w Krakowie zapowiedziała Solidarna Polska. Spotkanie będzie przebiegało pod hasłem: „ Nowe państwo, nowa konstytucja”.

RIRM

        

drukuj