fot. pixabay.com

Po pogodnym poranku słoneczny dzień

Poranek przyniesie dzisiaj pogodną i słoneczną aurę. Na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie od 12 do 15 stopni Celsjusza – powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak. W ciągu dnia temperatura wzrośnie nawet do 30 st. C.

Po południu przeważnie będzie słonecznie. Tylko na południowym wschodzie okresami zachmurzenie umiarkowane będzie wzrastać do dużego. Spadnie też przelotny deszcz, lokalnie możliwe są burze; wysokość opadów 10-15 milimetrów.

Prognoza IMGW zakłada, że temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 23-27 stopni na wschodzie do 30 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

„W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu, nad resztą kraju zachmurzenie na ogół małe, bez opadów” – wskazał synoptyk Kamil Walczak.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 9 stopni Celsjusza na obszarach podgórskich do 16 st. C lokalnie w centrum. Wiatr na ogół słaby, wschodni i północno-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl