fot. pixabay.com

Burmistrz Nowego Jorku grozi odwetem gubernatorowi Teksasu za przysyłanie imigrantów

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams ostrzegł gubernatora Teksasu Grega Abbotta, że jeśli wciąż będzie przysyłał do miasta imigrantów, podejmie kroki w celu storpedowania jego kampanii wyborczej. Greg Abbott będzie ubiegać się w listopadzie o reelekcję.

W środę do Nowego Jorku dotarły trzy kolejne autobusy z Teksasu wypełnione około 100 zatrzymanymi na granicy z Meksykiem imigrantami z Wenezueli i Kolumbii. Jest to już trzecia fala ubiegających się o azyl w USA imigrantów w ostatnich kilku dniach.

Według władz miasta ośrodki przeznaczone dla imigrantów są już przepełnione. Zdaniem urzędników od maja przybyło do Nowego Jorku już ponad 4 000 osób. Biuro burmistrza ds. Imigrantów podało, że osiem osób z autobusów potrzebowało w środę nagłej pomocy medycznej. Eric Adams oskarżył Grega Abbotta o zmuszanie imigrantów do wsiadania do autobusów, czemu biuro gubernatora zaprzeczyło.

„Chociaż Eric Adams publicznie przyjaźnie odnosił się do przybyszów, a nawet witał ich w weekend, uszczupla to zasoby potrzebne do zapewnienia schronienia dla tych ludzi i zagwarantowanie im podstawowych usług, co wymagałoby nowych podatków” – zauważyła lokalna nowojorska telewizja NY1.

Burmistrz zwrócił się o niezbędną pomoc finansową do władz federalnych. Nazwał zarazem postępowanie gubernatora nie amerykańskim.

„Zadzwoniłem już do wszystkich moich przyjaciół w Teksasie i powiedziałem im na kogo mają oddać swój głos. Poważnie rozważam wzięcie autobusu pełnego nowojorczyków i udanie się do Teksasu, a tam pukanie od drzwi do drzwi. Dla dobra Ameryki musimy usunąć go (Grega Abbotta) z urzędu” – powiedział Eric Adams.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl