fot. Monika Bilska

W Polsce opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południu również śniegu

Jak informuje IMGW, Na północnym zachodzie, w centrum i na południowym wschodzie Europy, pogodę będzie kształtował rozległy wyż w z centrum nad Irlandią. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie na skraju zatoki niżu w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napłynie chłodna, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa.

W środę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południu również śniegu. Na obszarze od Dolnego Śląska po Górny Śląsk i Kielecczyznę przejściowo możliwe słabe marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. C na Podhalu, 1 st. C Kotlinie Kłodzkiej, około 4 st. C w centrum, do 6 st. C na północy kraju i 7 st. C miejscami na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Karpatach w porywach do 100 km/h, w Sudetach do 90 km/h, nad morzem do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na wschodzie i południu duże. Na północnym wschodzie słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południu początkowo również deszczu bądź mżawki, stopniowo po północy zanikające. Na północy kraju gdzieniegdzie marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -2 st. C do 1 st. C, chłodniej na obszarach podgórskich, od -6 st. C do -3 st. C, cieplej nad morzem, około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Karpatach wiatr w porywach do 90 km/h, w Sudetach do 70 km/h, będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj