Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i centralna znajdować się będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Zatoką Biskajską. Północna i północno-wschodnią część kontynentu obejmować będzie wyż z centrum nad Morzem Białym, pozostały obszar będzie na skraju tego wyżu.

Jedynie pogodę w rejonie Morza Czarnego kształtował będzie płytki niż. Polska będzie w obszarze pomiędzy niżem znad Zatoki Biskajskiej, a niżem z ośrodkiem nad Ukrainą, w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza. Północno-wschodnie krańce Polski będą w zasięgu oddziaływania pofalowanego frontu, przebiegającego od Finlandii po Ukrainę.

 Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju, miejscami burze. Na południowym zachodzie oraz na wybrzeżu w czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temp. maks. przeważnie od 20 st. do 23 st., na zachodnim i środkowym Pomorzu i wybrzeżu oraz w dolinach karpackich od 17 st. do 19 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko na krańcach północno-wschodnich i miejscami na wybrzeżu zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Po północy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temp. min. od 8 st. miejscami na południu do 12 st. na północy i północnym wschodzie, w dolinach karpackich 5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

 We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie małe. Na wybrzeżu przelotne opady deszczu. Po południu i wieczorem burze, głównie na krańcach wschodnich oraz miejscami w zachodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temp. maks. od 22 st. na krańcach północno-wschodnich do 25 st., 26 st. na południu i zachodzie, na wschodnim wybrzeżu miejscami 20 st.

Wiatr na południowym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane. Nad ranem silne zamglenia. Temp. min. 11 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 25 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl