W całym kraju ciepło, zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-zachodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy niż z ośrodkiem w rejonie Morza Północnego.

Polska znajduje się na skraju tego niżu. Na zachodzie kraju zaznaczać się będzie wpływ falującego frontu atmosferycznego. Przeważający obszar kraju znajdować się będzie w gorącym powietrzu zwrotnikowym. Dopiero pod wieczór nad zachodnie obszary kraju, zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie rosnąć.

Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane, dopiero wieczorem na Pomorzu, wybrzeżu i na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 22 st., 26 st. na wybrzeżu, 26 st., 28 st. na północy i krańcach zachodnich do 31 st. miejscami na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich Karpat wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h. Na szczytach Beskidów porywy wiatru do 110 km/h, a wysoko w Tatrach do 130 km/h.

W nocy z czwartku na piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, z zachodu w głąb kraju postępujące przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 13 do 16 st., jedynie na wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu od 16 do 18 st., a na Przedgórzu Sudeckim od 10 do 12 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i na Przedgórzu Sudeckim okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, we wschodniej połowie kraju z kierunków południowych, w zachodniej z kierunków zachodnich. W rejonach podgórskich Karpat wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, słabnący. Na szczytach Beskidów początkowo porywy wiatru do 110 km/h, a wysoko w Tatrach do 120 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy, skręcający na południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl