fot. Paweł Pasionek

XV Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Na Jasnej Górze 17 września odbędzie się Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich. Jego przewodnią myślą będą słowa św. Jana Pawła II: ,,Wolność urzeczywistnia się przez miłość, to znaczy przez dar z siebie”. 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 przywitaniem uczestników, zawiązaniem wspólnoty, zaprezentowaniem myśli przewodniej Forum i modlitwą – Hymn do Ducha Świętego, którą poprowadzi salezjanin ks. Marcin Kaznowski.

O godzinie 9.20 odbędzie się wykład „O relacji wolności i miłości”, który wygłosi ks. Marek Studenski, duszpasterz i pedagog. Kolejnym punktem Forum będzie świadectwo dotyczące uczenia się „bycia darem w życiu małżeńskim i rodzinnym”, które wygłoszą Katarzyna i Michał Głowaccy z dziećmi oraz wystąpienie Agaty i Michała Baranów, z Fundacji „Jeden z nas” pod tytułem „W służbie życiu, państwa”,.

Następnie o godzinie 11.40, świadectwo wygłosi aktor Adam Woronowicz. Później przewidziano pytania do prelegentów. Słowo podsumowania ma skierować ks. Marek Studenski.

O 12.50 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po niej nastąpi przejście do Kaplicy Matki Bożej, w której o godzinie 13.30 będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej i Msza św. z homilią. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Marek Mendyk, asystent Rady Szkół Katolickich. Homilię wygłosi ks. Marek Studenski. Po Eucharystii nastąpi zawierzenie młodzieży Matce Bożej. O godzinie 16.15 odbędzie się Droga Krzyżowa.

BP Jasna Góra/RIRM

drukuj