W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia po centralną znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie znajdować się na skraju wyżu znad Francji i Hiszpanii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza w strefie nadmorskiej, możliwe burze. Wysoko w Beskidach lokalnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Sudetach i Tatrach śniegu.

Temperatura maksymalna od 6 do 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w strefie nadmorskiej silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, porywisty, zachodni. Wiatr w porywach osiągać może 70 km/h, przejściowo 80 km/h, a na wybrzeżu nawet 100 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 120 km/h, powodujące zawieje śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Na krańcach zachodnich opady stopniowo przechodzić będą w opady ciągłe. W rejonach podgórskich oraz na krańcach północnych okresowo opady także deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach okresowo śnieg.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 3 do 7 st., a w rejonach podgórskich od 0 do 3 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Na wybrzeżu wiatr początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zamiecie śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie całkowite, większe przejaśnienia miejscami na wschodzie. Opady deszczu, które przejściowo mogą być o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, a na krańcach południowo-zachodnich nawet do 20 mm. Opady śniegu w Tatrach, a początkowo także w Sudetach.

Temperatura maksymalna od 5 st., 6 st. na północnym wschodzie oraz na krańcach wschodnich do 7 st., 11 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, porywisty przeważnie południowo-zachodni. Wiatr w porywach na południu kraju do 65 km/h a na południowym zachodzie nawet 75 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 110 km/h, a w Sudetach nawet do 140 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj