fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

M. Jurek: Dokonuje się zmiana na którą czekaliśmy

Wczoraj Prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera. W wystąpieniu prezydent zadeklarował wolę współpracy z premier Szydło i ministrami. Podkreślił, że we wszystkich sprawach państwowych premier i jej rząd mogą na niego liczyć.

Beata Szydło zapowiedziała wprowadzenie w życie planu naprawy Rzeczpospolitej. Naszą dewizą będzie „praca i pokora” – mówiła premier.

Marek Jurek, europoseł i prezes Prawicy RP, zaznacza, że nowa władza daje nadzieję na zmianę polityki w wielu dziedzinach.

Dokonuje się zmiana na jaką czekaliśmy. Zmiana, która jest w pierwszym rzędzie modyfikacją władzy, ponieważ pozwala to na zmianę kierunku, ale też w praktyce będzie zmianą polityki i stosunku państwa do rodziny i jej praw. Będzie to też wzmocnienie suwerenności i jej postawy w polityce europejskiej realistycznie nastawionej na rozwój przedsiębiorczości, na wspieranie polskich inwestorów i polskich pracowników. To wszystko ma szansę się zacząć. Pani premier zasługuje na wsparcie i dobrze, że szybko uruchamiają się etapy tworzenie jej rządu – podkreśla Marek Jurek

Z informacji medialnych wynika, że zaprzysiężenie rządu Beaty Szydło może się odbyć w poniedziałek, a expose nowej premier w środę.

RIRM

drukuj