B. Szydło: rząd musi zadbać o polską wieś

Polska wieś potrzebuje gospodarza, a rząd musi stać się orędownikiem polskiego rolnictwa powiedziała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło. Wiceprezes PiS-u odwiedziła dziś Kulesze Kościelne.

Beata Szydło przypomniała, że jej partia ma gotowe projekty ustaw, które dotyczą m.in. ubezpieczeń gospodarzy i ochrony polskiej ziemi.

Poseł podniosła także temat dopłat bezpośrednich dla rolników. Zapowiedziała podjęcie procesu renegocjacji dopłat dla gospodarzy w Unii Europejskiej.

– Nie można dłużej tolerować takiej sytuacji, kiedy polscy rolnicy mają zupełnie inne warunki i gwarancje, niż rolnicy innych krajów w Unii Europejskiej. Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo jasne: trzeba upominać się o równe dopłaty dla polskich rolników, ale trzeba też stwarzać warunki i wspierać polskich rolników na co dzień w ich produkcji i podejmowaniu tej działalności, którą prowadzą. Nie może być tak, że dzisiaj producenci mleka nie tylko uzyskują za swoją produkcję bardzo niską cenę, ale do tego wszystkiego jest jeszcze cała sytuacja z karami za przekroczone kwoty mleczne. Dziś staje się to ogromnym problemem, a państwo nie reaguje – zaznaczyła poseł Beata Szydło.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawia szczegóły projektów, o których Beata Szydło mówiła na sobotniej konwencji programowej w Warszawie.

RIRM

drukuj