Znamy termin wizyty Beaty Szydło w Berlinie

Szefowa rządu Beata Szydło poinformowała dziś, że na początku lutego złoży kilka wizyt zagranicznych. 12 lutego to proponowana data wizyty w Berlinie. Kilka dni wcześniej planowana jest wizyta w Budapeszcie.

„W tej chwili Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nasze służby dyplomatyczne kończą pracę nad przygotowaniem kilku wizyt, które będą miały miejsce na początku lutego. Te najbardziej oczekiwane to Berlin i Budapeszt, ale będzie również kilka innych” – zapowiedziała premier na konferencji prasowej.

Jak zaznaczyła, przygotowywana jest także wizyta w Norwegii. W lutym Beata Szydło będzie też na posiedzeniu Rady Europejskiej. Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej spotkają się w Brukseli w dniach 18-19 lutego.

Tematem obrad będą plany Wielkiej Brytanii dotyczące referendum w sprawie członkostwa w UE. Unijni liderzy omówią też realizację decyzji, które zostały podjęte na wcześniejszych posiedzeniach w odpowiedzi na kryzys migracyjny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl