fot. PAP/Marcin Obara

Piotr Samson został prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała Piotra Samsona na prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) – poinformowało w czwartek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Samson od lipca br. był pełniącym obowiązki prezesa ULC.

„Prezes Rady Ministrów, z dniem 22 grudnia 2016 r., powołała Piotra Samsona na stanowisko prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego” – poinformowało w komunikacie MiB.

Powołanie nastąpiło na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze. Zgodnie z nim, prezes Urzędu jest powoływany przez Prezesa Rady Ministrów, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, na wniosek ministra właściwego do spraw transportu. Premier odwołuje także prezesa ULC.

W lipcu br. premier Szydło na wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa, powierzyła Samsonowi kierowanie Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Wcześniej był on związany zawodowo m.in. z PLL LOT, Enter Air i Telekomunikacją Polską.

Samson jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie Przemysłem. Ukończył również m.in. studia MBA na Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii.

Urząd Lotnictwa Cywilnego działa na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce.

PAP/RIRM

drukuj