Premier Szydło spotka się w piątek z sekretarzem generalnym NATO

Premier Beata Szydło spotka się w piątek z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem – poinformowało w poniedziałkowym komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

W czawartek z sekretarzem generalnym NATO ma spotkać  się natomiast prezydent Andrzej Duda. Informował o tym szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zaplanowane jest także spotkanie plenarne, w którym prezydentowi towarzyszyć będzie Krzysztof Szczerski, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Do wizyty Jensa Stoltenberga w Warszawie dojdzie na trzy tygodnie przed rozpoczęciem na Białorusi manewrów Zapad. Według oficjalnych informacji w ćwiczeniach, które mają się odbyć na białoruskim terytorium w dniach od 14 do 20 września, weźmie udział 12,7 tys. wojskowych, w tym 3 tys. z Rosji; zaangażowanych zostanie 700 jednostek sprzętu wojskowego.

W zeszły poniedziałek białoruskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w ramach przygotowań do manewrów Zapad w dniach od 21 do 25 sierpnia odbędą się wspólne ćwiczenia ze strukturami dowodzenia, jednostkami i oddziałami zabezpieczenia tyłów i zabezpieczenia materiałowo-technicznego sił zbrojnych Białorusi i Rosji.

W ramach sierpniowych manewrów białoruscy i rosyjscy żołnierze mają realizować zadania z zakresu zabezpieczenia tyłów i zabezpieczenia technicznego, m.in. ewakuację, naprawę pojazdów i sprzętu, a także montaż polowego rurociągu i infrastruktury do tankowania paliwa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl