PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: Wybory to wielka szansa, aby decydować o losach naszej ojczyzny

Warto iść na wybory, to nasz obywatelski obowiązek, to wielka szansa, aby decydować o losach naszej ojczyzny – mówiła była premier, europosłanka PiS Beata Szydło podczas spotkania z seniorami w Mszczonowie (mazowieckie).

W czwartek Beata Szydło oraz były minister rodziny, pracy i polityki społecznej, europosłanka Elżbieta Rafalska wyruszyły w objazd po Polsce, aby spotykać się z wyborcami i przekonywać ich do wzięcia udziału w wyborach oraz oddania głosu na PiS. Odwiedziły cukiernię „Jarzyna” w Brwinowie, a następnie udały się do Mszczonowa na spotkanie w klubie seniora.

Dzisiaj na każdym spotkaniu wraz z panią Rafalską staramy się państwa przekonać, żeby jednak pójść do wyborów, bo myślę, że warto. To jest nasz obowiązek obywatelski, ale też wielka szansa, żeby każdy z nas z osobna mógł decydować o losach naszej ojczyzny, o naszych wspólnych losach, żeby podejmować decyzje. Wybory to jest ten najpiękniejszy akt demokracji, a więc skorzystajmy z niego” – apelowała Beata Szydło.

A jak już państwo będziecie w lokalu wyborczym, to bardzo prosimy sięgnąć do listy, tam gdzie jest napisane Prawo i Sprawiedliwość, lista nr 2, znaleźć swojego kandydata i zagłosować. Wtedy będziemy mogli przez te kolejne cztery lata kontynuować wszystkie programy społeczne, które już rozpoczęliśmy” – dodała europoseł PiS.

B. premier podkreślała podczas spotkania, że mijają cztery lata od momentu kiedy rząd PiS rozpoczął realizację swojego programu.

Taka była nasza idea, żeby z tych programów społecznych korzystać mogły wszystkie pokolenia” – mówiła Beata Szydło.

W tym kontekście wymieniła program 500 plus, a także te skierowane do osób niepełnosprawnych, program Senior plus, obniżenie wieku emerytalnego, a także 13 i 14 emeryturę.

Elżbieta Rafalska podała w czasie spotkania dane dotyczące polityki społecznej wobec osób starszych pod rządami PiS i poprzedników.

Na początku było to 30 mln zł na domy dziennego pobytu, od momentu kiedy zaczęło tę politykę realizować PiS mamy ostatnio 80 mln zł. Wyraźnie więc widać jaki wzrost nakładów nastąpił” – oceniła była szefowa resortu RPiPS.

Jak dodała, początkowo było to 99 domów seniora, a dzisiaj – jak wskazała powołując się na dane resortu rodziny, pracy i polityki społecznej – jest ich ok. 840.

B. minister również apelowała o udział w wyborach i do głosowanie na PiS.

Nasza partia to partia wiarygodna, która jak coś powiedziała w kampanii wyborczej, to to realizowała. Zrobimy to też w kolejnej kadencji, musicie nam dać po prostu szansę i o tę szansę prosimy. Idźcie na wybory” – podkreśliła Elżbieta Rafalska zwracając się do zebranych seniorów.

PAP

drukuj