Czy Angela Merkel złamała konstytucję?

Były prezes niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego Hans-Juergen Papier potępił politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel. Jego zdaniem państwo nie wywiązuje się z obowiązku bycia gwarantem wolności i bezpieczeństwa swoich obywateli.

Prawnik  uważa, że rząd w Berlinie doprowadził do „wysadzenia w powietrze ram niemieckiego i europejskiego prawa azylowego”. Za podstawowy błąd uznał zatarcie granic pomiędzy prześladowanymi osobami mającymi indywidualne prawo do azylu a uchodźcami ekonomicznymi.

Z kolei były prezes niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego Nadrenii Północnej-Westfalii Michael Bertrams zarzucił kanclerz przekroczenie kompetencji i być może złamanie konstytucji. Wskazał, że Angela Merkel na własną rękę wpuściła do kraju setki tysięcy uchodźców.

„Nasuwa się konstytucyjne pytanie, czy kanclerz była uprawniona do podjęcia takiej decyzji” – zastanawia się prawnik.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl