fot. pixabay.com

W Niemczech zdewastowano wystawę o Janie Pawle II. Ambasada RP: To nie było przypadkowe działanie

Plansze z prezentowanej w Berlinie wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II zostały zniszczone przez nieznanych sprawców. Twarz Jana Pawła II została zamalowana czerwoną farbą. Na ogrodzeniu sąsiedniej siedziby nuncjatury papieskiej w Berlinie wymalowano czerwoną błyskawicę – symbol tzw. strajku kobiet. „Widać, że to nie było przypadkowe działanie, ale zaplanowana akcja” – powiedział rzecznik ambasady Polski w Berlinie, Dariusz Pawłoś.

Dariusz Pawłoś, rzecznik ambasady Polski w Berlinie potwierdził w piątek, że „do tego godnego potępienia aktu wandalizmu doszło w nocy z wtorku na środę”.

Ambasada pozostaje w kontakcie z policją berlińską, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

„Oczywiście poinformujemy o wynikach śledztwa” – podkreśla rzecznik.

Wystawa „Jan Paweł II – Papież dialogu” została otwarta w grudniu ubiegłego roku przez Polska Misję Katolicką przy Bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie.

„To już drugi akt wandalizmu wobec Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie (…). Jesteśmy także w kontakcie z ks. Markiem Kędzierskim z PMK, chcemy aby ta bulwersująca sprawa została szybko wyjaśniona (…). Widać, że to nie było przypadkowe działanie, ale zaplanowana akcja – zaznaczył.

Wystawę „Jan Paweł II – Papież dialogu” przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we współpracy z polską ambasadą w Berlinie z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która miała miejsce w 2020 roku.

Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz przedstawiających pontyfikat polskiego Papieża przez pryzmat jego dialogu z różnymi grupami. Pokazuje jego relacje z chorymi, biednymi, młodymi, starszymi, myślicielami, politykami, artystami, a także dyplomatami i różnymi grupami etnicznymi, na różnych kontynentach, w różnych sytuacjach.

PAP

drukuj