fot. Monika Bilska

Niemiecki wiceminister środowiska złożył kondolencje po śmierci prof. Jana Szyszko

Prof. Jan Szyszko był postacią nie zawsze łatwą w dyskusjach, ale oddaną środowisku i multilateralizmowi. Moje myśli są z rodziną i przyjaciółmi w Tucznie – napisał w mediach społecznościowych sekretarz stanu w niemieckim Federalnym Ministerstwie Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego Jochen Flasbarth.

Prof. Jan Szyszko zmarł w środę przed południem w wieku 75 lat. Trzykrotnie pełnił funkcję ministra środowiska. Był wieloletnim parlamentarzystą, a także nauczycielem akademickim.

O śmierci prof. Jana Szyszko poinformował prezydent Andrzej Duda.

Kondolencje po odejściu prof. Szyszko zaczęli składać m.in. politycy z Polski, ale również zza granicy. Jednym z nich jest Jochen Flasbarth, Sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego.

Jochen Flasbarth napisał na Twitterze, że jest „bardzo zasmucony wiadomością, że zmarł prof. Jan Szyszko”.

„Był postacią – nie zawsze łatwą w dyskusjach, ale oddaną środowisku i multilateralizmowi. Moje myśli są z rodziną i przyjaciółmi w Tucznie, gdzie odwiedziłem go kilka razy” – dodał niemiecki wiceminister środowiska.

Pogrzeb śp. prof. Jana Szyszko odbędzie się w środę 16 października w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

radiomaryja.pl

drukuj