Niemcy: lokator podejrzany ws. sobotniej eksplozji w Wuppertalu

O spowodowanie sobotniej eksplozji w Wuppertalu podejrzany jest mieszkaniec budynku, w którym doszło do wybuchu – podały w poniedziałek niemieckie władze. W eksplozji obrażenia odniosło 25 osób.

Według śledczych podejrzany miał manipulować przy instalacji gazowej. 54-letni mężczyzna jest ranny i nie może obecnie odpowiadać na pytania. W przeszłości miał myśli samobójcze – przekazali śledczy.

Policja i prokuratorzy poinformowali w poniedziałek, że wszczęto śledztwo w sprawie – podała AP.

Do eksplozji doszło w kilkupiętrowym budynku, tuż przed północą w sobotę. Pożar wybuchł w kilku różnych częściach domu. Eksplozja wystraszyła ludzi z okolicznych budynków; mieszkańcy w panice wybiegli na ulicę.

W wybuchu pięć osób zostało rannych, 20 miało lekkie obrażenia i zostało opatrzonych na miejscu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl