fot. PAP/EPA

Znajdziemy się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, Skandynawia i Europa północno-wschodnia są pod wpływem układów wyżowych, pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia, początkowo nad północnymi województwami będzie zalegała strefa frontu okluzji. Pozostaniemy w dość ciepłej polarnomorskiej masie powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie wzrośnie.

We wtorek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, w Karpatach możliwe przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temp. maks. od 12 st. miejscami na Wybrzeżu, 16 st. w centrum, do 21 st. na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, na Wybrzeżu okresami umiarkowany, na północy z kierunków północnych i wschodnich, na południu z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze zmienny.

W nocy z wtorku na środę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, od południowego wschodu stopniowy zanik opadów i postępujące na zachód rozpogodzenia; rano na południu miejscami mgły z widzialnością do 200 m.

 Temp. min. 5 st. w rejonach podgórskich, od 7 do 11 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na zachodzie kraju miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad; na południowym wschodzie opady 20-35 mm.

Temp. maks. od 15 do 17 st. na wschodnim Wybrzeżu, 20 st. na północy, od 19 do 23 st. w rejonach podgórskich, do 24 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni. W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, wieczorem większe przejaśnienia, okresami opady deszczu.

Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, zanikające opady deszczu, możliwe silne zamglenia i mgły. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, południowo-zachodni.

PAP

drukuj