fot. https://pixabay.com/pl/

Meteorolog IMGW: W niedzielę na rezurekcję lepiej pójść w ciepłej kurtce

Kończą się mroźne noce, ale idąc niedzielnym rankiem na rezurekcję, warto jeszcze włożyć ciepłą kurtkę. Powietrze zacznie się ogrzewać dopiero w ciągu dnia. Termometry pokażą ok. 13 st. Celsjusza – prognozuje rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski.

„Już noc z soboty na niedzielę będzie z temperaturą dodatnią. Poza krańcami zachodnimi i południowo-zachodnimi oraz obszarami podgórskimi i górskimi, nie powinno być temperatur ujemnych” – mówi Grzegorz Walijewski.

Najcieplejsza noc spodziewana jest w woj. podlaskim.

„Tam temperatura minimalna 6–7 stopni, podobnie w Lubelskiem, w centrum około 4 stopni, a nawet nad morzem stosunkowo ciepło, bo ok. 5 stopni” – informuje.

„Po tej w miarę ciepłej nocy powietrze zacznie się ogrzewać, ale rano będzie jeszcze chłodno. Wychodząc z domu, warto włożyć ciepłą kurtkę. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 13 stopni. Najcieplej będzie w Polsce północno-wschodniej. Jeżeli zacznie się przejaśniać, to również w Wielkopolsce, w Kujawsko-Pomorskiem i na Mazowszu jest szansa na trzynastkę” – przewiduje rzecznik IMGW.

„Jednak nie wszędzie będzie tak miło, bo np. w Zachodniopomorskiem i na Pomorzu musimy się liczyć z trochę niższymi wartościami, czyli od 5-6, do 8–9 stopni” – dodaje.

Ocenia, że za niższe temperatury w tym rejonie kraju odpowiada chłodny Bałtyk.

„Wiatr będzie z kierunku północnego, więc znad morza powieje chłodem” – wyjaśnia.

„W północnej części Polski również będzie więcej deszczu, na pozostałym obszarze kraju – opady przelotne. Tam jest duża szansa na przejaśnienia. Od Ziemi Lubuskiej, przez Wielkopolskę, Łódzkie aż po Małopolskę możemy liczyć na to, że przebije się słońce” – zapowiada rzecznik IMGW, dając nadzieję na świąteczny spacer.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl