Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa będzie w zasięgu niżów z układami frontów, jedynie północna Skandynawia, rejon Morza Czarnego oraz krańce zachodnie kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek w południe znajdzie się nad Podlasiem. Niżowi będzie towarzyszyć układ frontów atmosferycznych. Z zachodu będzie napływać dość ciepłe, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i na południu burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 23 st., tylko nad samym morzem, na północnym wschodzie i w kotlinach górskich chłodniej, od 18 do 20 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W rejonach burz wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, początkowo we wschodniej połowie kraju również burze. W województwach południowo-wschodnich nad ranem miejscami rozpogodzenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 11 do 15 st. Wiatr słaby zmienny z przewagą kierunków południowych. W rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, na Kujawach i na Pomorzu również burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm, a na wschodnim Pomorzu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 do 23 st., jedynie na zachodzie i w kotlinach górskich chłodniej, od 17 do 19 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych. W rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, zwłaszcza po południu możliwe przelotne opady deszczu, niewykluczona burza. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W czasie burzy wiatr porywisty.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl