Komorowski spotka się z Poroszenką

Dziś prezydent Bronisław Komorowski spotka się w Warszawie z ukraińskim prezydentem elektem Petrem Poroszenką. Spotkanie zaplanowano w Belwederze na godz. 22.30.

Wizyta w Warszawie będzie pierwszą zagraniczną podróżą Poroszenki po jego wyborze na urząd prezydenta Ukrainy 25 maja.

„Ta wizyta będzie korzystna dla naszego kraju, dla koordynacji działań z naszymi partnerami, którzy w trudnym dla nas czasie podali nam rękę. Są to: USA, władze UE i przywódcy różnych państw europejskich” – mówił zwycięzca wyborów prezydenckich na Ukrainie.

Zaprzysiężenie Poroszenki odbędzie się 7 czerwca. Petro Poroszenko weźmie udział w obchodach 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, m.in. w gali przyznania Nagrody Solidarności, którą otrzyma Mustafa Dżemilew.

Jutro z kolei z Poroszenką ma spotkać się prezydent USA Barack Obama, który także będzie uczestniczył w Warszawie w obchodach 25-lecia wyborów 1989 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl