fot. PAP/EPA

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: ciała rosyjskich żołnierzy są tysiącami zwożone na wysypiska

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała dziś na swoim kanale na Telegramie o przechwyceniu rozmowy świadczącej o składowaniu tysięcy ciał pod gołym niebem.

Zwłoki – według służb – zrzucane są na zaimprowizowane wysypiska, gdzie tak zwanego „ładunku 200” jest tak dużo, że stosy ciał sięgają dwóch metrów wysokości.

Oficjalnie zabici w wojnie uważani są za „zaginionych bez wieści” – poinformowała służba.

„To nie jest kostnica. To wysypisko. Ogromne pole czy coś takiego… Poligon, nie poligon. Ogrodzone, odgrodzone. Nikogo nie wpuszczają. Tysiącami ich przywożą. Stos na wysokość człowieka” – mówił w przechwyconej rozmowie telefonicznej ze swoją żoną okupant z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

Według jego słów wysypisko znajduje się bardzo blisko Doniecka. Ochrona obiektu zarabia ogromne pieniądze, pomagając krewnym znaleźć szczątki swoich bliskich. Żołnierz Donieckiej Republiki Ludowej dowiedział się o tym, gdy jego znajoma znalazła tam ciało brata.

„Tak więc rodzice, żony i krewni okupantów powinni się zastanowić, czy są gotowi, by ciała ich bliskich zostały rozszarpane przez psy albo zgniły na poligonie pod gołym niebem? Może powinni zrobić wszystko, co się da, by w ogóle nie szli na tę wojnę?” – napisała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy na Telegramie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl