Z Jasnej Góry płynie apel o modlitwę za Ukrainę

Ojcowie Paulini z Jasnej Góry apelują o modlitwę w intencji pokoju na wschodzie Ukrainy. Prorosyjscy separatyści mimo zawartego rozejmu prowadzą atak na kolejne miasta.

Od dziś, codziennie w czasie Mszy św. o godz. 15.30 zanoszone będą modlitwy w intencji pokoju w tym kraju, a także na świecie.

Ojciec Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów, w rozmowie z portalem jasnagóra.com powiedział, że na Ukrainie jest pięć domów należących do Zakonu. W najtrudniejszej sytuacji znajduje się jeden z nich – w Mariupolu, w obwodzie donieckim.

– Aktualnie sytuacja jest w miarę stabilna, jest spokój, ale cały czas słyszany jest huk wystrzałów, ludzie są wystraszeni, od długiego czasu mieszkają w piwnicach, w ukryciu, boją się. Ostatnio spotkałem tu na Jasnej Górze rodzinę, która pochodzi z naszej parafii z Mariupola i pamiętam łzy kobiety, która wie, że już tam nie wróci, bo sytuacja jest dramatyczna. Chcemy więc wspierać tym, czym potrafimy, przede wszystkim modlitwą – powiedział o. Arnold Chrapkowski.

O modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie zapewnia Ojciec św. Franciszek. Wczoraj Papież spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Jednym z tematów rozmowy było zaangażowanie na rzecz pokoju na Ukrainie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl