PAP/Krystian Maj/KPRM

Premier RP we Lwowie: Apeluję z tego miejsca do KE, żeby fundusz solidarności z Ukrainą wreszcie zaczął działać

Z tego miejsca apeluję do Komisji Europejskiej o to, żeby fundusz solidarnościowy z Ukrainą wreszcie zaczął działać, żeby pojawiły się nowe pieniądze, nie przesuwane z jednej szuflady do drugiej – mówił we wtorek we Lwowie premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wziął we wtorek udział w przekazaniu we Lwowie osiedla kontenerowego, przeznaczonego dla uchodźców.

„Jesteśmy dzisiaj i będziemy jutro razem z naszymi sąsiadami ukraińskimi w ich walce o wolność, bo walczą także o nasze bezpieczeństwo, o pokój w Europie (…). O to, żeby nie było takich sytuacji, że wielki sąsiad może napaść sobie mniejsze państwo, podbić je, zniewolić” – dodał.

Podkreślił, że „my wiemy doskonale, co to jest być w niewoli u Rosjan, nie chcemy tego, dlatego robimy wszystko, by ochronić ukraińskie kobiety i dzieci”.

Zapowiedział, że takich osiedli kontenerowych będzie więcej.

„Już nasi specjalni wysłannicy jadą do Buczy, do miast wokół Kijowa, tam będą stawiali podobne miasteczka (…). Z tego miejsca apeluję do Komisji Europejskiej o to, żeby ten fundusz solidarnościowy z Ukrainą wreszcie zaczął działać, żeby pojawiły się nowe pieniądze, nie przesuwane z jednej szuflady do drugiej” – powiedział szef polskiego rządu.

https://twitter.com/PremierRP/status/1516360551231860738

https://twitter.com/PremierRP/status/1516354905824542722

„Nie ma na co czekać, nie można pozwolić, żeby kolejne zbrodnie na Ukrainie zachodziły” – dodał.

Pytał, czy te „red lines”, po przekroczeniu których dopiero rozpoczną się działania, to są „linie krwi”.

„Prezydent Zełenski miał racje, żeby zastosować sankcje przed atakiem i to się nie stało. Dziś te sankcje muszą być najmocniejsze, żeby pomóc naszym sąsiadom i przyjaciołom ukraińskim walczyć o wolność” – podkreślił premier.

https://twitter.com/PremierRP/status/1516369713462452226

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl