fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Wieczorem przelotne deszcze i burze, ciepła noc

Wieczorem spodziewać się można burz i przelotnych opadów deszczu, głównie na wschodzie kraju. Noc będzie ciepła, lokalnie popada i zagrzmi – prognozuje synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedział, że od dzisiejszego popołudnia w kraju można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz.

Wieczorem ta strefa obejmie głównie wschodnią połowę kraju. Tam tych zjawisk będzie najwięcej – wyjaśnił Szymon Ogórek.

W tych województwach miejscami spaść może do 30 mm deszczu, porywy wiatru osiągać będą do 80 km/h.

Na pozostałym obszarze będzie spokojniej, choć lokalnie również przelotnie popada i zagrzmi, zwłaszcza na krańcach zachodnich i północnych.

Termometry według IMGW wieczorem wskazywać będą ok. 17-20 stopni w centrum i na północnym zachodzie kraju i 23-27 stopni na południu i wschodzie.

Noc będzie ciepła. Spodziewać się można dwucyfrowych wartości temperatury. Najchłodniej będzie na północy, m.in. na Pomorzu, ok. 11 stopni. Najcieplej zaś na południowym wschodzie, gdzie w najchłodniejszym momencie temperatura nie spadnie poniżej 17 stopni.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1425111063683547141

W nocy burze i opady będą stopniowo zanikać, ale lokalnie mogą wystąpić w różnych miejscach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl