fot. pixabay.com

Deszczowo, a w Karpatach spadnie nawet 10 cm śniegu

Niemal w całym kraju opady mieszane deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W Karpatach może spaść ok. 10 cm śniegu. Na zachodzie będzie pogodniej, mniej opadów i przebłyski słońca – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Na wschodzie i na południu kraju sporo chmur, opady deszczu a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Na terenach podgórskich wystąpią opady śniegu. W Karpatach może spaść ok. 10 cm śniegu. Na zachodzie będzie pogodniej, mniej opadów i przebłyski słońca.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza w dolinach górskich, a na nizinach od 3 do 7 stopni, 7 stopni na Podkarpaciu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Na Pogórzu Karpackim porywy wiatru wyniosą do 60 km/h, a w Sudetach do 85 km/h.

W nocy na północy pogodnie, prawie bez opadów, ale na Suwalszczyźnie może padać deszcz ze śniegiem. W południowo-wschodniej części kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Z kolei od Górnego Śląska po Podkarpacie będzie padał deszcz. W Karpatach może spaść do 18 cm śniegu, a na Dolnym Śląsku do 5 cm.

Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza w dolinach górskich oraz na Warmii i Mazurach, na nizinach od -3 do zera, do 1 stopnia na Wybrzeżu i 2 na Podkarpaciu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl