fot. PAP/DPA

IMGW: ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla prawie całej Polski

IMGW wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami. Alert dotyczy niemal całej Polski z wyłączeniem czterech powiatów w woj. śląskim. W części województw mogą pojawić się również burze z gradem.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wydano dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego (część zachodnia), lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego (z wyłączeniem powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, Bielska-Białej i żywieckiego), świętokrzyskiego, małopolskie (część północna), podkarpackiego (część północna) i lubelskiego (część zachodnia).

W województwach objętych ostrzeżeniami drugiego stopnia temperatury maksymalne w dzień mogą wynieść od 28 do 34 stopni. W nocy termometry mogą wskazywać od 17 do 23 st.

Pierwszy stopień ostrzeżenia wydano dla woj. podlaskiego, wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, zachodniej części woj. lubelskiego i południowej części woj. podkarpackiego oraz małopolskiego. Na tych terenach w dzień temperatura może wynieść od 29 do 32 st., a w nocy od 16 do 19 st.

IMGW ostrzega również przed burzami, które mogą wystąpić w województwach: małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim.

PAP/RIRM

drukuj