fot. PAP/EPA

Chłodna fala powietrza nad Polską

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia będzie w zasięgu niżu z układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad południową Skandynawią. Polska znajdzie się pod wpływem tego wyżu. Z północnego wschodu napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1022 hPa i będzie się wahać.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na Pomorzu, na Warmii oraz w Karpatach miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 13°C na północnym wschodzie do 17 st. na zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich, od 10 st. do 13 st. Wiatr umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu okresami dość silny, na południu Polski porywisty, północno-wschodni.

W nocy z wtorku na środę na południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. W Karpatach miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano na zachodzie i północy możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od 2 st. do 7 st., cieplej na wybrzeżu, od 8 st. do 11 st. Lokalnie, głównie w centrum, przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. W dzień na południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. W Karpatach miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 8 st., 11 st. w rejonach podgórskich do 12 st., 15 st. na przeważającym obszarze kraju i 16 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej. Wiatr słaby, na południu Polski umiarkowany i porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 5 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj