Jesienna szarówka w całej Polsce

Jak informuje IMGW, północna Skandynawia i Basen Morza Śródziemnego będą w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże.

Polska znajdzie się na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami w rejonie Wysp Brytyjskich. Z południowego zachodu na północny wschód przemieszczać się będzie front ciepły, za którym napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Tylko północny wschód kraju pozostanie w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie duże, na północnym wschodzie początkowo możliwe rozpogodzenia. Na północy i wschodzie gdzieniegdzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od zachodu przechodzące w opady deszczu. W Bieszczadach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Na pozostałym obszarze okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie do 6 st. w centrum i 9 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych.

W nocy ze środy na czwartek na wschodzie, północy oraz w centrum zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady deszczu, a na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem i początkowo śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu oraz na północy kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 0 st., 2 st. na wschodzie oraz w rejonach podgórskich do 4 st. na zachodzie i 5 st. miejscami nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj